Tymiánový sirup

Blíží se k nám podzim. Příroda se postupně poukládá k zimnímu spánku a i já cítím, že je potřeba se na toto období připravit.

Období babího léta, ve kterém se nyní nacházíme, je skvělé pro ukládání ovoce a zeleniny do spížek a komor. Zahradu nachystáme a uklidíme k přezimování a i my bychom se měli o sebe postarat. Blíží se kromě období zklidnění také ne příliš oblíbená doba nachlazení, chřipek, kašlíků.

Kromě přípravků, které si u mne v apatyce můžete zakoupit ( a je jich spousta, seznam dám na závěr článku ) si můžete doma vyrobit:

tymiánový sirup

Jak na to?

Já sirup připravuji večer a ráno ho dávám do skleničky.

Připravíme si :

1 sáček tymiánu (8-9gramů)

200 gr cukru nejlépe třtinový

250 ml vody.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Postupovat budeme takto:

Vodu s cukrem vaříme na mírném ohni 20 minut. Sundáme z plotýnky a přidáme  celý sáček tymiánu.  Přes noc necháme tymián louhovat. Ráno sirup scedíme přes sítko a slejeme do suché čisté sklenice.

2014 1967 tymiánový sirup (1)

tymiánový sirup (2)  tymiánový sirup (3)

Sirup dětem i dospělým podáváme v období, kdy jsou nachlazení nebo kašlou. Užíváme až 5x denně 1 malou kávovou lžičku.

Jen malá připomínka. Nenamáčejte do sirupu olíznutou lžičku.
Sirup skladujeme v lednici do vypotřebování.

Přeji vám, ať podzimní a zimní období prožijete ve zdraví. A kdyby vás náhodou  zastihl nějaký „moribundus“, stavte se, doporučím vám bylinky k uzdravení.

A na závěr slíbený seznam přípravků z apatyky na nachlazení či kašel, popř. posílení imunity.

SEZNAM PŘÍPRAVKŮ

kapky vironal, které doporučuji na posílení imunity už v tuto dobu babího léta

vironal

řada grepofitů ( kapsle, kapky, sprej do krku, sprej do nosu), působí antivirově, antibakteriálně a antimykoticky

imunosan s hlívou ústřičnou, posiluje imunitu při akutním i chronickém zánětlivém onemocnění (viry, bakterie), vhodný při opakovaných infekcích, má dobrý vliv na   léčbu respiračních onemocnění

cistus incanus na infekce způsobené viry, na horní cesty dýchací

drags imun - působí proti řadě infekčních a zánětlivých onemocnění. Uplatňuje se při hojení ran a podporuje imunitní systém

drags imun

flavocel – zdroj vitamínu C, na nachlazení, chřipky, angíny a průduškové problémy

sprej spiron, který můžete stříkat do ovzduší. Mám jej velmi ráda a když mě v apatyce navštívíte, můžete jej často cítit v ovzduší. :-)

Jedná se o komplex přírodních éterických olejů lze použít pro vytvoření příjemné atmosféry před jednáním, celkové uklidnění, při bolestech hlavy, depresích, neurastenii, nervovém vyčerpání a jiných nervových poruchách, pro navození klidného spánku, při astmatu, kašli, bronchitidě, kuřáckém kašli, infekčním onemocnění plic, chřipkách jako desinfekce ovzduší, nachlazení a pro uvolnění dýchacích cest, uklidnění srdce, pro zvýšení imunity, ale i pro osvěžení vzduchu v místnostech, kde se kouří. Cílem je vytvořit doma i v zaměstnání maximální pohodu.

Přípravek před použitím protřepejte a aplikujte krátkým střikem do ovzduší, nebo nastříkejte na čistý kapesník a inhalujte.

Při kašli lze použít také některou z mastí, např.

droserin lze použít mimo jiné při chřipkách, angínách, nachlazení, zastuzení čelních dutin, při kašli.

droserin


Dále je možné v apatyce zakoupit:

tinkturu z echinacei, z lichořeřišnice, čaje Pavla Váni na průdušky, krk a mandle, nachlazení, chřipku, k zahození pro toto období není ani sirup Goji nebo sušená goja k přípravě čajů ( další informace tady ), na prohřátí pak nabízíme celou řadu čajů se zázvorem, na posílení imunity i při nemoci výrobky z rakytníku:

rakytníkový sirup s příchutí pomeranče

rakytníkový sirup s tulsi

rakytníkové čaje

rakytník 1  rakytníkový čaj

Tak hodně zdraví nejen na podzim, ale po celý rok přeji.

Renáta ♥

 

astro-apatyka@seznam.cz

Jmenuji se Renáta Herczová a již přes 12 let spolupracuji s panem Emilem Václavem Havelkou. Pomocí bylinných preparátů zlepšujeme Vaše zdraví a život. Astro-apatyka v Opavě byla otevřena 9.9.2003. Více informací o tom, jak pan Havelka pracuje najdete tady>>

Komentáře