Ramissio – Immunity

hlíva

foto Richenza

Celkem nenápadná houbička a co všechno umí!

Řeč bude dneska o medicionální houbě hlívě ústřičné. Na houby chodím na podzim moc ráda, ale tuhle nesbírám. Přiznám se, nepoznám ji a ani nevím, kde bych ji hledala. Vím ale, jak úžasné léčivé účinky má, a proto ji vyhledávám, ovšem v jiné, už zpracované, podobě.

Vyzkoušela jsem ji z různých firem, abych mohla porovnat a zůstávám věrná kvalitě Ramissio. Vyhovuje mi balení na 30 dnů a její tekutá podoba. Dávám i svým dětem.

Hlíva ústřičná

Je to jedlá dřevokazná houba s čeledi hlívovitých. Její klobouky připomínají barvou a tvarem ústřice, proto dostala svůj druhý název – ústřičná. Klobouky jsou různobarevné a barevnost závisí na podmínkách růstu, vlhkosti vzduchu atd. Klobouky rostou nad sebou v trsech či řadách ( viz obrázek ). Celé trsy plodnic mohou dosahovat i několik kilogramů. Chuť hlívy je nasládlá a příjemně hřibovitá.

Roste od léta do zimy a někdy po mírné zimě i na jaře. Roste na živých, ale i odumřelých stromech – na bucích, břízách, vrbách, ořešácích, topolech či jeřabinách. Pěstuje se i uměle, jak doma, tak i průmyslově. Občas ji můžeme najít i na pultech obchodů a pochutnat si na ni v jiném než zpracovaném stavu. Pan Havelka ji doporučuje na posílení imunity přes zimu 2x týdně do polévky. Může se ovšem i nakládat a sušit.

Roste po celém světě v mírném pásu i v subtropických lesích.

( zdroj Wikipedie )

hlíva 1

foto: Prasopestilence

Co tedy obsahuje a čím je tak pověstná?

Beta glukany

Beta glukany jsou přírodní polysacharidy. V přírodě se vyskytují ve stěnách některých vyšších hub či kvasinek. Odtud jsou různými způsoby izolovány a dodávány ve formě léčivých přípravků. Beta glukany jsou imunomudulátory, což jsou látky, které posilují imunitní systém, zvyšují obranyschopnost organismu. Laicky řečeno stimulují buňky v těle, které pak požírají cizorodé látky v těle, viry a bakterie – patogeny. Rozpoznají a zničí zmutované ( př. rakovinné) buňky. Kromě toho ale stimulují tvorbu bílých krvinek, které se umí navázat na buňky patogenní a zničí je.  Patogeny jsou chorobopolodné zárodky či původce nemoci – bakterie, viry, hniloba, mohou zapříčinit onemocnění hostitele.

Extrakty z hub jsou velmi dobře známe v tradiční medicíně v Asii.

hlíva 2 hlíva 4

Co pomáhá řešit?

Beta glukan je vstřebáván do těla střevními stěnami. Pomáhá zcela přírodně řešit potíže typu infekčních onemocnění, dále onemocnění způsobené oslabením imunitního systému a rakoviny, alergií, kloubního a mimokloubního revmatismu, syndromu chronické únavy, žaludečních vředů a podpory krvetvorby.

Komu bych jej doporučila?

Všem těm, kteří mají výše uvedené problémy. Ale… i vám, kteří jste zdraví. Je to výborný přípravek pro období zimy a období zvýšeného výskytu chtřipek a jiných virových epepidemií. Vhodný je také pro ty, kteří mají dědičně náběh k cukrovce, srdečně cévním a onkologickým onemocněním. Dále těm, kteří mají sníženou imunitu anebo trpí únavovým syndromem. Snižuje rovněž choleseterol. Pacientům s nádory prodlužuje život. Výborné hojivé účinky má také po operacích.

Jak v těle účinkuje?

„Forma účinnosti a působení glukanů má své postupy. Nejprve dochází k čištění střev a uvolnění nervového systému, poté posilují celý organismus a začínají působit na příčinu problému. Asi v polovině glukanové kúry pociťujete účinnou změnu. Dochází k úpravě výměny látek a metabolismus začíná správně fungovat dle principu biologických zásad. Pozitivní výsledky glukanové kúry se dostavují postupně. Organismus pak sám reaguje na výsledky léčby, a to tím, že uvádí stav do optima a vy přestáváte pociťovat potřebu preparátu. Je to přirozená reakce organismu, která zároveň potvrzuje, že nedochází k návyku na účinnou látku.“ – info web Ramissio.

hlíva 3

foto: Richenza

Jak užívat Ramissio Immunity?

„Ramissio Immunity je multivitaminový sirup s pomerančovou příchutí. 500ml láhev obsahuje přibližně 30 doporučených denních dávek. Je proto ideální k pravidelné každodenní konzumaci v domácnosti. Doporučujeme užívat dospělí 1 až 2 polévkové lžíce po 10ml denně.
V zátěžovém období je možné dávkování zvýšit na dvojnásobek. Užít přímo, v studeném nebo teplém nápoji (ne horkém).“

Reference

„Marta Ledvinová, 71 let: „Užívám beta glukan pravidelně a od té doby pravidelně a dobře spím a cítím se dobře.“

Otto Morawski , 72 let: „Po týdenním užívání jsem měl střevní potíže a po konzultaci s lékařem bylo konstatováno, že se z mého těla odplavují nadbytečné toxické látky a čistí se tak zažívací trakt. V současné době jsem stabilizován a cítím se dobře.“

Jiří Bejček, 60 let: „Bez kontrolního vyšetření u lékaře nemohu dost dobře posoudit, zda u mne došlo ke zlepšení tlaku, či poklesu glykémie. Mohu však prohlásit, že se lépe vyrovnávám se stresovými situacemi. Utratíme mnohdy více za nepodstatné věci a jde-li o zdraví, proč to nezkusit!“

Anna K.: „Po 20 dnech užívání glukanů se cítím perfektně. Vykašlávala jsem, čistilo se něco ze žaludku. Čištění začalo v krku, potom jsem vykašlávala z průdušek, teď už je to lepší. Gynekologické problémy, na které jsem trpěla se ustálily. Celé dopoledne se cítím perfektně, nepociťuji únavu.

William, Arlington, Virginia.: „Od podzimu roku 1990 do podzimu roku 1996 jsem trpěl opakovanými záchvaty astmatu anebo astmatické bronchitidy a navštěvoval plicní specialisty průměrně třikrát do roka. Lékař mi navrhl, abych preventivně užíval beta glukany. Nebyl jsem příliš nadšen, ale rozhodl jsem se dát beta glukanům šanci. Začal jsem užívat beta glukany denně a shledal zbytečné jakékoli léčení u plicních specialistů…“

Jill T., Oshkosh, Wisconsin.: „Když mi klesl krevní obraz tak nízko, že jsem již dále nemohl dostávat chemoterapii, rozhodl jsem se užívat beta glukan jako posílit můj imunitní systém. Výsledky byly skvělé. Můj krevní obraz vzrostl na vyšší úroveň, než s kterou jsem začínal chemoterapii.

Ann N., East Pittsburgh, Pennsylvania.: Můj manžel měl pět let rakovinu prostaty, která mu metastazovala do kostí. Byl upoután na lůžko a neschopen se o sebe postarat. Od té doby co užívá beta glukany může sám jíst a chodit na procházku, získal zpět sílu do nohou. Náš lékař je velmi překvapený, jak lépe se mu vede, stejně jako celá naše rodina.

Steve Barwick, Vydavatel Life and Health Research.: Začal jsem se zabývat beta glukany kvůli zprávám, které jsem zaslechl. Pomáhali lidem nejenom s rakovinou, ale i ostatními chorobami, jako např. chronický únavový syndrom. Trpíval jsem mnoho let hroznými návaly vysilující únavy. Lékaři mi diagnostikovali chronický únavový syndrom. Nic mi nepomohlo tak jednoznačně jako beta glukan. Absolutně báječně jsem se z chronické únavy zotavil.“ – web Ramissio.

Výsledkem užívání je tedy zdraví a spokojenost.

rodina

Pokud byste o přípravek měli zájem, kontaktujte mne. Viz >>> kontakt.

astro-apatyka@seznam.cz

Jmenuji se Renáta Herczová a již přes 12 let spolupracuji s panem Emilem Václavem Havelkou. Pomocí bylinných preparátů zlepšujeme Vaše zdraví a život. Astro-apatyka v Opavě byla otevřena 9.9.2003. Více informací o tom, jak pan Havelka pracuje najdete tady>>

Komentáře