Předvelikonoční půst

Už nějaký ten týden běží období půstu. Začalo popeleční středou a trvá 40 dní do Velikonoc. Pan Havelka jej drží každoročně před Velikonocemi i před Vánocemi. Pokaždé jsem si říkala, že to zkusím, ale nikdy mě nezlákal. Až letos jsem se do toho pustila. Vliv na to měla i má kamarádka Zuzka, která vyhlásila výzvu ve chvíli, kdy jsem si říkala, že to tedy zkusím. Ze slova zkusit – se stalo: „Jdu do toho!“ Článek o mém rozhodnutí najdete tady: Cesta.

Teď skoro ve finále musím říci toto:

„Je to krásný čas.“

Je to čas dostat se sama k sobě. Není to pro mne jen o jídle, tedy o nejedení masa. Jde o ztišení, které člověk sám se sebou vnímá. Jde o naladění se na vnitřní pocity, na lásku sama k sobě, na harmonii se sebou sama, na harmonii s okolím…Včera večer jsem se sama sebe zeptala, co to pro mne znamená a jak toto období prožívám. Prostě, užívám si ho, nejedení masa po dobu půstu ze mne vegetariánku neudělá, ale moc se mi líbí ten tělesný stav, kdy se cítím dobře, lehce, nepřecpaně, vše uvnitř těla funguje.

A bonus navíc? Cítím se dobře na duši. Přicházejí nové nápady, mysl je klidná a čistá. Uvnitř se tak nějak ztišíte a nepotřebujete se zabývat věcmi zvenku. S přicházejícím jarem a s prvními paprsky jarního sluníčka jsem se na sebe naladila také po ženské stránce a užívám si to. Miluji různé pečující olejíčky, vanu plnou pěny či soli, věnuji péči každému kousku svého těla a vědomě se o něj starám. Popíjím čistící čajíčky a občas i cvičím. ;-)

Vnímám také více krásu světa kolem sebe a více než kdy jindy koukám kolem na rozpukající se jaro, zelené větvičky a spoustu květin, které vylezly a ukázaly se ve své kráse díky teplému sluníčku. Vnímám záplavu jarních kytiček v předzahrádkách a v květinářstvích. A nikdy neodolám a pořídím si kousek toho jara i k nám domů nebo do apatyky.

Včera ráno jsem se šla projít a kochala jsem se i tímto stromem.

strom jarní 1

I toto je pro mne období půstu.

Na zelený čtvrtek se chystám na výrobu tzv. čtvrteční soli. Vyrábí se jen tento jeden den v roce a má přímo zázračné účinky, dá se považovat za všelék. Celý rok ji můžeme využívat pro zdraví, lásku, hojnost i porozumění. Pro mne bude tato výroba vrcholem tohoto období půstu. Je to kapku magie, ale kdo mne zná, ví že ji miluji a že je se mnou spjata. A co že je ta čtvrteční sůl? A jak ji připravit? Zde najdete odkaz na video, kde si mé kolegyně povídají o velikonočních rituálech a kde najdete i návod na výrobu čtvrteční soli. A zde je odkaz na video: předvelikonoční magie našich předků.

Ať už jste letos drželi období půstu či nikoliv, vnímejte krásu okolního světa, vnímejte své pocity, své potřeby, vnímejte své blízké.

Přeji radostné jaro.

Renáta

 

astro-apatyka@seznam.cz

Jmenuji se Renáta Herczová a již přes 12 let spolupracuji s panem Emilem Václavem Havelkou. Pomocí bylinných preparátů zlepšujeme Vaše zdraví a život. Astro-apatyka v Opavě byla otevřena 9.9.2003. Více informací o tom, jak pan Havelka pracuje najdete tady>>

Komentáře