Jak na nespavost

Nespavost. Téměř denně někdo přichází do apatyky s tímto problémem. Příčinou je většinou stres. Co nám způsobuje stres o tom by se daly napsat stohy papírů. Práce, láska a vztahy, děti, zdraví, finance… Mám pokračovat? Raději ne. Často jsou pak lidé vystresovaní už jen z toho, že si mají jít lehnout a spát. „Zase neusnu! To zase bude noc!“

Tak přátelé, dám Vám recept, který je kombinací dobrého bylináře ( jeho jméno si za ta léta už nepamatuji) a mě. Dělám si ho nejméně na půl roku dopředu a uložím do skleněné láhve s pevným uzávěrem.
Smíchám vše stejným dílem, nejlépe po 50 g, šípku dávám 100gr, lípy, popř. měsíčku může být i méně. Záleží, jaké množství koupíte.

Šípek, heřmánek, meduňka, lípa, vřes, dobromysl a měsíček.

Čaj působí dobře také na nachlazení a kašel, posiluje imunitu, dodává díky šípku také hodně vit. C. Chutná skvěle a spí se po něm ještě lépe.
Dávám 1 vrchovatou kávovou lžičku na 1 hrnek vody, louhovat tak 7 min. v zakrytém hrnečku, ať spolu s párou neodejdou i účinné látky.
Kdo má rád víno, může zkusit jiný recept:
1 litr červeného vína
20 g třezalky, 20 g meduňky, 10 g květu levandule, 10 g chmelových šištic
Bylinky smícháme, zalijeme vínem a necháme v zakryté nádobě stát po dobu jednoho týdne. Poté víno scedíme a uložíme do čistých lahví. Užíváme před spaním 1 – 3 lžíce vína.

Tak krásnou dobrou noc a sladké sny. :-)

Renáta ♥

A ještě pár bylinných obrázků pro potěchu oka a duše. :-)

 

VŘESMEDUŇKAMĚSÍČEKLÍPAHEŘMÁNEKŠÍPEK

astro-apatyka@seznam.cz

Jmenuji se Renáta Herczová a již přes 12 let spolupracuji s panem Emilem Václavem Havelkou. Pomocí bylinných preparátů zlepšujeme Vaše zdraví a život. Astro-apatyka v Opavě byla otevřena 9.9.2003. Více informací o tom, jak pan Havelka pracuje najdete tady>>

Komentáře